top of page
0163 6384389 

O MNIE

Jolanta

"Nie byłam jeszcze
WSZĘDZIE,
ale mam to
w planie."

 

Jolanta Lehmann

Jolanta sugestuje dotyczający przepis - "smak Saski"
olsko-niemieckim korzeniom rodzinnym zawdzięczam, że moja osobowość była kształtowana przez dwie narodowości. Dlatego zarówno ich mocne jak i słabe strony są mi jak najbardziej bliskie. Znajomość tego była mi zawsze bardzo pomocna podczas mojej pracy zawodowej, ale było to także z korzyścią dla moich kooperacyjnych partnerów.

Podczas mojej pracy jako dekoratorka miałam możliwość w samym sercu miasta Drezna – w ówczesnym Domu Towarowym „CENTRUM” przy ul. Prager Straße - zachwycać oko przechodniów i klientów tego pasażu handlowego moim wystrojem okien wystawowych.

Jednocześnie podczas działalności ubocznej, która z czasem stała się moją główną pasją i pracą w wolnym zawodzie, zbierałam doświadczenia na polu tłumaczeń i pilotowania grup polskich turystów po naszym mieście.

Dzięki doskonaleniu moich kwalifikacji zawodowych w specjalizacji "Targi i marketing” pracowałam kilka lat w Saksonii w zawodzie przedstawiciela działu zbytu. Liczne kontakty z właścicielami firm oraz personelem kierowniczym przedsiębiorstw, a także nasze obopólne dążenie do osiągnięcia sukcesu były dla mnie wielkim doświadczeniem życiowym.

Moje życzenie, aby Gościom naszego miasta profesjonalnie i rzeczowo przybliżyć piękno moich ojczystych stron, było przesłanką do ukończenia w roku 1998 szkolenia „Przewodnik – specjalista ds. turystyki” oraz udokumentowania moich znajomości języka polskiego. Dzięki temu uzyskałam licencję do pracy jako przewodnik miasta Drezna w języku polskim i niemieckim.

Rok 2006 był dla mojego miasta Drezna bardzo ważną datą, ponieważ jubileuszem 800-lecia jego istnienia. Wtedy też założyłam własną firmę:
Rethelstraße 4 D-01139 Dresden

Skontaktuj się teraz

+49 163 6384389 

Z potwierdzeniem przecisku „wyślij“, potwierdzają Państwo przetwarzanie Pańskich danych zgodnie
naszym oświadczeniem o ochronie danych.

Ihre Angaben wurden erfolgreich versandt.

bottom of page